rzszpilzno@interia.pl   14 672 21 41Uczniowie przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych uczą się w szkole, ale zawodowe szlify zdobywają w przedsiębiorstwach, pod opieką doświadczonych fachowców; nierzadko zostają pracownikami firm, w których odbywają praktyki.


Marzy Ci się ciekawy zawód i nie wiesz, gdzie go zdobyć? Pomyśl o RZSZ. Coraz częściej szkoła zawodowa to miejsce również dla artystów i fachowców niszowych branż, a jej absolwenci gotowi są do pracy zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicznym. Pamiętaj, że oprócz kucharzy, fryzjerów i mechaników kształcimy też drukarzy czy fotografów. A Ty kim chciałbyś zostać?


Najpierw zdobywasz zawód i masz zapewnioną przyszłość, potem również wykształcenie – średnie, a nawet wyższe; od dwóch lat działa już u nas Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, które jest laureatem godła Liceum 2015 i znalazło się w gronie prestiżowych placówek edukacyjnych.


Możesz liczyć na to, że nie zostawimy Cię bez pomocy w trudnej sytuacji, jak i na to, że nie będziemy Ci się narzucać; u nas poczujesz się pewnie, znajdziesz przyjaciół i atmosferę, która będzie Ci odpowiadać.


Wśród nich znajduje się Instytut Pamięci Narodowej, Narodowy Bank Polski, Stowarzyszenie Odnowy Obszarów Wiejskich „Wieś i Europa”, Polski Czerwony Krzyż, Fundacja Forum Dialogu, grupa Omega Pilzno (założyciel Akademii Omegi).


Wiele tematów lekcji organizowanych jest w formie atrakcyjnych wyjazdów, a zawodowcy z różnych dziedzin mają okazję poznać funkcjonowanie przedsiębiorstw w kraju i za granicą; wycieczki – jednodniowe i wielodniowe – to nasza specjalność.A do tego kilkutygodniowe staże zagraniczne dające rozeznanie na europejskim rynku pracy i zupełnie nowe doświadczenia zawodowe.


Bierzemy udział w projektach edukacyjnych, ale i sami w tej kwestii nie próżnujemy, wiele zagadnień przyjmuje u nas formę projektów, które uważamy za najlepszy sposób na szkolną nudę; próbujemy nowoczesnych technik nauczania i to się sprawdza.


Każda sala lekcyjna wyposażona jest w tablicę multimedialną z odpowiednim oprogramowaniem, a nauczyciele wciąż wykorzystują nowoczesne technologie na swoich lekcjach; nie boimy się innowacyjności.


Uczniowie mają u nas szansę nie tylko zdobyć zawód, lecz także rozwijać swoje zainteresowania i szlifować talenty; mamy szeroką paletę kół przedmiotowych i hobbystycznych oraz związanych z nimi konkursów, w szkole działa gazetka i przygotowywane są ciekawe imprezy.


Szkoła organizuje wiele konkursów zawodowych, przedmiotowych, sportowych (również o zasięgu lokalnym i branżowym) oraz ciekawych plebiscytów (na przykład na najsympatyczniejszego ucznia i najsympatyczniejszą uczennicę), ale też bierze udział w zawodach i zmaganiach organizowanych przez inne placówki i instytucje kulturalne czy naukowe. Wyzwań z pewnością Ci nie zabraknie.AKTUALNOŚCI

OFERTA KSZTAŁCENIA RBS I Stopnia w Pilźnie

08/04/2020 Pilzno

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia naszej szkoły na rok szkolny 2020/2021.
ŁĄCZYMY TEORIĘ Z PRAKTYKĄ :)

Oferta (PDF)
Filmik

Związek Rzemiosła Polskiego

03/04/2020 Pilzno
Załącznik

Informacja dla rodziców i uczniów o sposobie i trybie realizacji zadań jednostki

w okresie czasowego ograniczenia jej funkcjonowania

26/03/2020 Pilzno

Szanowni Rodzice i Uczniowie!

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej nasza Szkoła będzie realizowała kształcenie na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19. MEN określił zasady prowadzenia nauczania...

więcej

APEL DO UCZNIÓW

18/03/2020 Pilzno

Do wszystkich uczniów Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia w Pilźnie apelujemy o zachowanie rozwagi i bezpieczeństwa oraz dostosowanie się do wszystkich poleceń i wymogów związanych z pandemią koronawirusa. Przede wszystkim bardzo prosimy żebyście zostali w swoich domach. Równocześnie...

więcej

APEL SPECJALNY

17/03/2020 Pilzno

Szanowni Pracodawcy
Rzemieślnicy szkolący uczniów młodocianych pracowników

W związku z epidemią koronawirusa – w ubiegłym tygodniu Związek Rzemiosła Polskiego trzykrotnie przekazał w sieci organizacji rzemiosła informacje na temat wyjątkowości sytuacji. Dotyczą one sposobu postępowania wobec młodocianych pracowników zatrudnionych w celu przygotowania zawodowego w okresie zawieszenia zajęć w szkołach zawodowych. W działaniach tych widzimy...

więcej

Zdalne lekcje

16/03/2020 Pilzno
Na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje można znaleźć propozycje dla uczniów wszystkich klas naszej szkoły, zgodne z aktualną podstawą programową. To treści, które mogą być wykorzystane w trakcie zdalnego nauczania.

Tu znajdziesz linki do platform edykacyjnych np. e-podręczniki oraz dodatkowe materiały i narzędzia edukacyjne

Lekcje z internetu

Wszystkie informacje i materiały edukacyjne znajdują się na stronie www.gov.pl


WAŻNY KOMUNIKAT

11/03/2020 Pilzno

Informujemy, że zgodnie z decyzją rządu RP, zajęcia w szkole w dniach 12-25 marca 2020 r. zostały zawieszone. Odwołane są również wszystkie inne wydarzenia: wycieczki, imprezy szkolne, konkursy, zebrania z rodzicami. Od 16-25 marca 2020 r. odwołane są również zajęcia z dokształcania teoretycznego realizowane w Centrum Dokształcania Zawodowego. Zajęcia praktyczne do ustalenia indywidualnie z pracodawcą. Proszę na bieżąco śledzić komunikaty w prasie, telewizji, na stronie szkoły.

więcej

KOMUNIKAT MEN

Prognoza zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa

branżowego na krajowym rynku pracy
Od początku istnienia jesteśmy fanami technologii i staramy się pokazać, że szkoła to nie tylko podręcznik i kreda brudząca ręce. Z tego zamiłowania biorą się m.in. nasze produkcje filmowe. Nie tylko dokumentujey szkolne życie, ale też próbujemy się w programach informacyjnych i branżowych, a ostatnio też w krótkich fabułach.

Co będzie dalej? Radzimy wam zaglądać na kanał naszej wytwórni…


więcej filmów
"Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym." Heraklit z Efezu